|

P³yty wiórowe
Format p³yty: 2800 x 2070 mm, 2500 x 1830 mm
Zakres grubo¶ci: 12, 16, 18, 22, 28
P³yta wiórowa powstaje w procesie produkcyjnym podczas którego sprasowane zostaj± wióry drzewne przy zastosowaniu ¶rodków wi±¿±cych. Zakres stosowania p³yty jest bardzo du¿y pocz±wszy od ok³adzin ¶ciennych, pod³ogowych i sufitowych, skoñczywszy na stosowaniu jako wysokowarto¶ciowej p³yty meblarskiej.
P³yty wiórowe mog± byæ stosowane w stanie surowym lub te¿ jako wyrób uszlachetniony (fornirowane, ob³ogowane, lub oklejone sztucznymi okleinami). Produkowane w du¿ych formatach posiadaj± budowê jednorodn±, osi±gaj±c jednocze¶nie dobre parametry wytrzyma³o¶ciowe i izolacyjne.
P³yta wiórowa jest trójwarstwowym tworzywem drzewnym o szlifowanej powierzchni, powsta³ym w wyniku sprasowania cz±stek drewna (wiórów) w warunkach wysokiej temperatury i ci¶nienia, przy zastosowaniu jako spoiwa ¿ywic mocznikowo - formaldehydowych.
Warstwa wewnêtrzna zbudowana jest z wiórów grubszej frakcji, natomiast warstwy zewnêtrzne z bardzo drobnych i cienkich wiórów p³askich - mikrowiórów. Dziêki temu powierzchnia charakteryzuje siê nisk± chropowato¶ci± oraz du¿± wytrzyma³o¶ci± na odrywanie powierzchni
Formy zastosowania jako wyrób surowy i uszlachetniony w przemy¶le meblarskim i budownictwie:
a) przemys³ meblarski:
-
p³yta surowa: meble tapicerowane;
- p³yta uszlachetniona: meble skrzyniowe, meble kuchenne, blaty robocze;
b) budownictwo:
- p³yta surowa: konstrukcje budowlane (¶cianki dzia³owe, materia³ wyk³adzinowy, pod³ogi, sufity), stolarka drzwiowa, materia³ izolacyjny;
- p³yta uszlachetniona: blaty robocze postforming, parapety okienne, panele ¶cienne i pod³ogowe;
ZALETY P£YTY SUROWEJ
U³atwiona obróbka skrawaniem (podatno¶æ na obróbkê we wszystkich kierunkach), sta³o¶æ wymiarów i kszta³tu, ma³a waga w stosunku do parametrów wytrzyma³o¶ciowych. Klasa higieny E1.
ATESTY I CERTYFIKATY
Certyfikat B/05/48/98 uprawniaj±cy do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeñstwa wydany przez Zak³ad Badañ i Atestacji "ZETOM" w Katowicach. Atest Higieniczny nr 34/PB/251/67/98 wydany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
|
 |